Жауалықтар мұрағаты

Ай98
Барлық күндері46320

Шаңырақ-Заречный

Қазіргі уақытта аутодеструктивті мінез-құлық, соның ішінде жасөспірімдер арасында жаппай құбылысқа айналды. Психологтар табиғат туралы дауласады және сәйкесінше аутодеструктивті мінез-құлықтың себептері туралы классикалық анықтама бар: аутодеструктивті мінез-құлық девиантты (девиантты) мінез-құлықтың бір түрі; бұл өз соматикалық немесе психикалық денсаулығына тікелей немесе жанама зиян келтіруге бағытталған әрекеттер.Девиантты мінез-құлық белгілі бір қоғамда іс жүзінде қалыптасқан немесе ресми түрде қалыптасқан үміттер мен нормаларға сәйкес келмейтін адамның әрекеттері немесе әрекеттері ретінде анықталады. Суицидтердің, уытқұмарлықтың, химиялық емес тәуелділіктердің, маскүнемдіктің, есірткінің және өзіне-өзі зиян келтіретін мінез-құлықтың басқа да түрлерінің таралуы әлеуметтік апат ауқымына жетті. Аутодеструктивті мінез-құлықтың адамдардың өмір сүру сапасына теріс әсері, сондай-ақ қоғамның зияткерлік, кәсіби, генетикалық әлеуеті оның алдын-алу жолдарын зерттеу мәселесін өте өзекті етеді.
Аутодеструктивті мінез-құлық-қазіргі уақытта кең таралған күрделі және қауіпті құбылыс. Бұл өмірге, физикалық немесе психологиялық денсаулыққа, адамның қалыпты дамуына қауіп төндіретін мінез-құлық.
Осы мәселеге байланысты Алтынсарин ауданының жасөспірімдері арасында "Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім бөлімі" ММ Әлеуметтік мемлекеттік тапсырыс шеңберінде "Шаңырақ-Заречный-2019" қоғамдық қорымен бірлесіп аутодеструктивті мінез-құлықты балалармен жұмысты анықтауға және ұйымдастыруға бағытталған әлеуметтік жобалар жүзеге асырылды және іске асырылды, сондай-ақ, "бақытты Үй" Отбасылық құндылықтар орталығының қызметін ұйымдастыру бойынша кәмелетке толмағандар мен жыныстық қолсұғылмаушылық қатынастарындағы құқық бұзушылықтардың алдын алу мәселелері бойынша педагогтар мен психологтардың ақпараттық және құқықтық сауаттылығын арттыруға, мектептердің педагогикалық ұжымдарының жауапкершілігін арттыруға бағытталған әлеуметтік жоба. Елдегі қалыптасқан жағдайға байланысты карантиндік шараларды сақтай отырып, іс-шаралар қашықтықтан өткізілді. Жобаның жаттықтырушысы Мирманова Мария Болатовна жоғары білікті психолог болды, ол тренингтер, мастер-кластар және басқа да түрлі іс-шаралар өткізді. Іс –шараға Алтынсарин ауданының жоғары сынып оқушылары мен педагог-психологтар, әлеуметтік педагогтар, мектеп директорларының тәрбие ісі жөніндегі орынбасарлары қатысты. Психолог ұсынған технологиялар негізінде өткізген сабақтары аутодеструктивті жасөспірімдерге қоғамға бейімделуге, өзімен, құрдастарымен, ересектермен қарым-қатынасты үйлестіруге көмектеседі.
Толық ақпаратты интернет-ресурстардан осы сілтеме бойынша (Instagram: shanyrakzarechyy) өтіп таныса аласыз.
ҚҚ «Шаңырақ-Заречный-2019»

Currently, auto-destructive behavior, including among adolescents, has become a mass phenomenon. Psychologists argue about the nature, and, accordingly, about the causes of auto-destructive behavior, there Is a classic definition: auto-destructive behavior is a form of deviant (deviant) behavior; these are actions aimed at causing direct or indirect harm to one's own somatic or mental health. Deviant behavior is defined as actions or actions of an individual that do not meet the expectations and norms that have actually developed or are officially established in this society. The prevalence of suicides, substance abuse, non-chemical addictions, alcoholism, drug addiction, and other types of self-harming behavior has reached the scale of a social catastrophe. The negative impact of auto-destructive behavior on the quality of life of people, as well as the intellectual, professional, and genetic potential of society, makes the problem of studying ways to prevent it extremely relevant.

Auto-destructive behavior is a complex and dangerous phenomenon that is widespread at the present time. This is a behavior that threatens the life, physical or psychological health, or normal development of the person.
In connection with this problem to identify among adolescents Altynsarin district of GU "Department of education of akimat of Altynsarin district" within the social state order together with public Fund "Shanyrak-Nina-2019" was held and implements social projects aimed at the identification and organization of work with children of self-destructive behavior, as well as a social project to organize the activities of the family values center "Happy home" aimed at improving the information and legal literacy of teachers and psychologists on the prevention of juvenile delinquency and sexual integrity, increasing the responsibility of school teaching staff. Observing quarantine measures, due to the current situation in the country, the events were held remotely. The project was coached by Mirmanova Maria bulatovna, a highly qualified psychologist who conducted trainings, master classes and other various events. Participants of the event were high school students and teachers-psychologists, social pedagogues, Deputy Directors for educational work of schools in Altynsarinsky district. Classes conducted by a psychologist in the key of the proposed technologies will help self-destructive teenagers adapt to society, harmonize relationships with themselves, peers, and adults.
For more information, please visit the Internet resources by clicking on this link (Instagram: shanyrakzarechyy).
OF " Shanyrak-Zarechny-2019»

Мемлекеттік рәміздері